Акваріум

Вишивання, в'язання, картини, подарунки, прикраси виготовлені власноруч, hand made та інше.

Акваріум

Повідомлення Аквуля » 13 листопада 2018, 22:23

Шукала подібну тему, але не знайшла. Давно думали за акваріум, і от дитина достатньо виросла щоб не лише спостерігати, а й приймати участь у догляді за ним, і от у нас декілька днів є акваріум! Стикнулися з тим, що нашого з чоловіком дитячого досвіду з рибками явно недостатньо, є мільйон нюансів і професійні поради явно не зайві. На жаль була дуже неприємно вражена непрофесійністю продавців у зоомагазинах, більшість абсолютно випадкові люди, їм байдуже що вам продати і що з тими рибками буде. Тому сама дивлюся відео акваріумістів, читаю форуми. Хочеться зробити все максимально вірно, щоб рибкам було комфортно.

В темі буду рада ділитися своїм досвідом, цікавий досвід інших. Де купуєте рибки, рослини? Можливо підкажете хороші магазини зі здоровими рибками?

Зараз наш акваріум знаходиться у стадії запуску, рибок поки нема. Посадили кілька рослин і два равлики ампулярії, рибок по декілька штук будемо підсаджувати через декілька днів. Акваріум маленький, 18 літрів, плануємо там тримати дрібненьких рибок неонів, даніо, міні-сомиків, ще остаточно не визначилися.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення dinamovka » 14 листопада 2018, 00:21

Привіт! Є сайт, аквафорум рівне. Через нього купувала рослинки, рибок. Також замовляла і через інтернет багато, двічі не виживали в упаковці( рослини дуже раджу купляти в рівненських акваріумістів,бо дешевше і більше) через інтернет малесенькі шматочки висилають. Ну і ростючку саджайте всю що дістанете і по більше) зайве потім приберете , якщо треба буде. На аквафорумі багато дарують від прополок, дайте оголошення там, люди відгукнуться, бо все одно в унітаз зливають)
Даніо в 20літрах не сподобались. Вони дуууже швидкі, я на них казала бєшені) в 20літровому портили всю картину затишку :)
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Повідомлення dinamovka » 14 листопада 2018, 00:27

Мені в нано дуже подобались гуппі ендлера. Взагалі гуппі не люблю, а ці як пташечки, подобались :) дуже не вибагливі ) я їх дарувала десятками час від часу, бо плодяться :)
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Повідомлення Аквуля » 14 листопада 2018, 09:06

Дякую за сайт! Саме те що треба! Да, гупі ендрела симпатичні.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Re: Акваріум

Повідомлення Иннаа » 16 листопада 2018, 16:25

Підскажіть, яким клеєм заклеїти шов акваріума? Тріщини немає, стоїть сухий. Дякую!
Иннаа
 
Повідомлень: 480
З нами з: 11 листопада 2009, 17:03
Репутация: 33

Повідомлення losoks06 » 18 листопада 2018, 18:47

Є спеціальний силікон для акваріумів ( так називається). Я купляла в епіцентрі, на базарі не знайшла.
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Повідомлення Аквуля » 19 листопада 2018, 13:04

Наш акваріум вже стає схожим на акваріум) Посадила трохи рослин - елодею, валіснерію, людвігію, яванський мох, роголистник. Найшвидше росте валіснерія, за тиждень десь 3 см.вирсла. По мірі розростання і прополки рослин, буду сюди писати.
Рибок заселили 5 даніо і 4 гуппі. Даніо дійсно рибка активна, ганяються один за одним, але спостерігати цікаво). Гуппі різновиду не знаю, ендлера красиві але в магазинах не бачила.І взагалі мої уявлення про гуппі дуже змінилися - зараз багато різних і гарних. Поки думаю достатньо, хоча по кількості на літраж акваріума так і не визначилася, різне пишуть.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Re: Акваріум

Повідомлення losoks06 » 19 листопада 2018, 20:53

Може вам ампулярій дати. Вони в мене ще маленькі, але будуть рости разом
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Re: Акваріум

Повідомлення Аквуля » 20 листопада 2018, 12:16

losoks06 написав:Може вам ампулярій дати. Вони в мене ще маленькі, але будуть рости разом

дякую, у нас є 2)) забула про них згадати)) Може 2 і забагато як для такого малого акваріума, вони ж величенькі ростуть, побачимо. Як вони вам? Рослини не зжирають? ви їх чимось окремо годуєте чи за рибами доїдають? мої на рослинах пасуться, щось там скубають але ніби шкоди не завдають.

Ще у нас гуппі щойнокуплена умудрилася вже народити мальків :o Я підозрювала що вона вагітна, але так швидко не очікувала)) Вони такі малі і пруткі, ховаються так швидко що виловити ми їх не можемо, нехай плавають, побачимо чи не поїдять їх. Гуппі мабуть варто тримати одних самців.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення losoks06 » 20 листопада 2018, 17:11

Навіть і незнаю , що про них сказати. Я купила чотири штучкі, але такі великі (вони ж чистять стінки акваріума). То як почали відкладати кладки, повилуплювались і підросли, то в акваріумі на 60літрів вода за пару днів ставала мутна, а земля чорна. Я подала оголошення, відправила їх в Коломию штук 200. В магазинах весь час питаю чи не треба ампулярій, але вони ще малі для продажу. В один магазин просто подарила близько сотні.
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Повідомлення losoks06 » 20 листопада 2018, 17:13

Я годую їх таблетками для анцитрусів. Коли їх було багато, то водорослі їм смакують.
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Повідомлення dinamovka » 20 листопада 2018, 18:02

Нічим ампулярій окремо не годуйте) вони природний фільтр, найдуть що зїсти)
Мальків гуппі і не виловлюйте. Нащо? Хай собі і ростуть, відловите коли популяція стане занадто великою для акви) Для мальків - окремий корм! Я кормила і живим і сухим чередувала, з живого дафнія мілка така, а сухий такий порошок мілкий їм.
Вітаю з поповненням ;)
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Re:

Повідомлення Аквуля » 20 листопада 2018, 21:01

losoks06 написав:Навіть і незнаю , що про них сказати. Я купила чотири штучкі, але такі великі (вони ж чистять стінки акваріума). То як почали відкладати кладки, повилуплювались і підросли, то в акваріумі на 60літрів вода за пару днів ставала мутна, а земля чорна. Я подала оголошення, відправила їх в Коломию штук 200. В магазинах весь час питаю чи не треба ампулярій, але вони ще малі для продажу. В один магазин просто подарила близько сотні.

О, такого я боюсь) Мабуть їх варто одненького тримати. Може якось ті кладки зчищати, бо це ж просто ферма равликів))
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Re:

Повідомлення Аквуля » 20 листопада 2018, 21:09

dinamovka написав:Нічим ампулярій окремо не годуйте) вони природний фільтр, найдуть що зїсти)
Мальків гуппі і не виловлюйте. Нащо? Хай собі і ростуть, відловите коли популяція стане занадто великою для акви) Для мальків - окремий корм! Я кормила і живим і сухим чередувала, з живого дафнія мілка така, а сухий такий порошок мілкий їм.
Вітаю з поповненням ;)

Дякую)) живий то морожений?
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення losoks06 » 20 листопада 2018, 22:41

Якщо ампулярій не годувати, то вони будуть їсти рослини. Я кладки не знімала, хотіла побачити що буде. Тепер думала купити гуппі, але якщо вони так плодяться, то й незнаю чи варто. Куди їх потім діти.
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Re:

Повідомлення Аквуля » 20 листопада 2018, 23:17

losoks06 написав:Якщо ампулярій не годувати, то вони будуть їсти рослини. Я кладки не знімала, хотіла побачити що буде. Тепер думала купити гуппі, але якщо вони так плодяться, то й незнаю чи варто. Куди їх потім діти.

А які у вас рибки? Купуйте гуппі самців - і ніяких гупенят)) А взагалі зараз стільки рибок різних, у вас акваріум 60л.то є трохи варіантів.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення losoks06 » 21 листопада 2018, 00:18

У мене по два гурамі, меченосці, скалярії, даріо, сомики і одна самка півника. Коли забруднилась вода, саме земля, почали гинути рибки. Дуже гарний був самець півника, три даріо і одна меченосиха. І це за один день. Перемили землю повністю, відселили ампулярій, не всіх звичайно, і все добре. Рідше мию акваріум, землю не перемиваю тільки сифоном проходжусь.
А гупі не будуть сумувати без самки?
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Повідомлення dinamovka » 21 листопада 2018, 01:36

Я гуппі дарувала через форум. Завжди охочі знаходились.)
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Re:

Повідомлення Аквуля » 21 листопада 2018, 11:21

losoks06 написав:У мене по два гурамі, меченосці, скалярії, даріо, сомики і одна самка півника. Коли забруднилась вода, саме земля, почали гинути рибки. Дуже гарний був самець півника, три даріо і одна меченосиха. І це за один день. Перемили землю повністю, відселили ампулярій, не всіх звичайно, і все добре. Рідше мию акваріум, землю не перемиваю тільки сифоном проходжусь.
А гупі не будуть сумувати без самки?

Гуппі дуже часто тримають окремо самців і самок. Я так і хотіла спочатку, але так як в магазині разом із самцем в сачок постійно потрапляла самка, то вирішили одну взяти. Побачу чи щось з того виводка залишиться, вони самі своїх мальків і їдять. Але так як у вас є скалярії то наврядчи ви побачите те потомство. Я звісно дилетант в акваріумістиці, але колись працювала в офісі з акваріумом зі скаляріями, були там і гуппі, то вони поїдали мальків на раз, і самцям постійно хвости відгризали, деякі і гинули, можливо і не варто їх разом селити.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення losoks06 » 21 листопада 2018, 14:07

Дякую за інформацію. Ніби такі мирні рибки ці скалярії
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Повідомлення losoks06 » 22 листопада 2018, 22:42

Ваші рибки збирають корм з землі?
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Повідомлення Аквуля » 22 листопада 2018, 23:45

Деякі збирають, не всі. Одна гуппі прямо як сомик - постійно по дну шастає.
Я ще хочу собі сомика завести якогось маленького, щось в нижній ярус акваріума,бачила сомика-панду в магазині, такі малесенькі)
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення Аквуля » 27 листопада 2018, 21:26

Розкажіть мені будь ласка, про корм! Яких марок берете? Як купувала рибок дали мені розфасований в пакетик якийсь корм, х.з.що за марка.Взагалі не подобається. Якийсь крупний, падає на дно. Менші риби його не можуть толком їсти. Взяла інший в гранулах, також фасований в пакети. Його пальцями можна роздрібними в дуже дрібний порошок щоб і малькам заодно( доречі 4 шт.залишилося).Його їдять добре але після нього вода трошки мутнувата стає - дуже дрібні частинки фільтр не відфільтровує. Ще купили 2 сомики панда, для них корм в таблетках. То ту таблетку їдять усі як трохи розмокне, сомики вже після всіх крихти визбирує. Може брати якоїсь конкретної марки, щоб і універсальний був.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення dinamovka » 28 листопада 2018, 02:25

Краще кормити «живим» кормом. Тобто замороженим. Вони різні є: мотиль, дафнія, артемія, циклоп. Продаються в зоомагазинах. Купити, для зручності нарізали порційно відразу весь брікет, потім достаєте порцію, водичкой залили воно розморозилось і в акву. Рибки вам будуть вдячні за такий корм. Вода буде краща, не закисатиме як від сухого, ризик вспишок водорослів зменшується. Сухий тримайте для форс мажорів, коли не встигли купити, то виручає. Також можно підкормлювати дакомствами натуральним кормом - огірок, салатик, горошок, петрушка, листочки дуба, іви, клена. Для соміків це смакота, а листочки і вне загальному сдарують акві корисні дубільні речовини. Можно міняти листочки, та я ніколи не виймала і не міняла. Дише підкідала нові) зїдають і соми і улітки.
Ще тикву можно, кабачок, кіпятком обдати дляя мягкості і в акву. Потім побачите що найбільше полюбляють.
Сухий корм вбиває баланс, я такої думки. Ризикуєте потім від воростєй відмиватись і лікуватись
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Re:

Повідомлення Аквуля » 28 листопада 2018, 15:49

dinamovka написав:Краще кормити «живим» кормом. Тобто замороженим. Вони різні є: мотиль, дафнія, артемія, циклоп. Продаються в зоомагазинах. Купити, для зручності нарізали порційно відразу весь брікет, потім достаєте порцію, водичкой залили воно розморозилось і в акву. Рибки вам будуть вдячні за такий корм. Вода буде краща, не закисатиме як від сухого, ризик вспишок водорослів зменшується. Сухий тримайте для форс мажорів, коли не встигли купити, то виручає. Також можно підкормлювати дакомствами натуральним кормом - огірок, салатик, горошок, петрушка, листочки дуба, іви, клена. Для соміків це смакота, а листочки і вне загальному сдарують акві корисні дубільні речовини. Можно міняти листочки, та я ніколи не виймала і не міняла. Дише підкідала нові) зїдають і соми і улітки.
Ще тикву можно, кабачок, кіпятком обдати дляя мягкості і в акву. Потім побачите що найбільше полюбляють.
Сухий корм вбиває баланс, я такої думки. Ризикуєте потім від воростєй відмиватись і лікуватись


О, повезло вашим рибкам) Доречі, яких видів тримаєте?
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення ОКСАНЧИК » 28 листопада 2018, 19:18

......
Востаннє редагувалось ОКСАНЧИК в 29 листопада 2018, 12:16, всього редагувалось 1 раз.
ОКСАНЧИК
 
Повідомлень: 784
З нами з: 01 червня 2013, 11:38
Звідки: Залізничний вокзал
Репутация: 69

Повідомлення losoks06 » 28 листопада 2018, 22:05

Ще ніколи не кормила живим кормом. У магазинах завжди пропонують сухий і часто пластівці, вони добре розминаються і підходять маленьким рибкам. Маю корм дафнія, теж сухий. Може треба в магазині питати саме живий корм.
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Re:

Повідомлення Аквуля » 28 листопада 2018, 22:39

losoks06 написав:Ще ніколи не кормила живим кормом. У магазинах завжди пропонують сухий і часто пластівці, вони добре розминаються і підходять маленьким рибкам. Маю корм дафнія, теж сухий. Може треба в магазині питати саме живий корм.

В магазинах в морозильнику лежать. В золотій рибці що на базарі точно є.я то до різних черв'яків брезглива, але вони продаються в таких блістерах як таблетки,заморожені. Якщо не на постійній основі, то хоча б періодично рибам треба живий.
Аквуля
 
Повідомлень: 991
З нами з: 18 травня 2012, 12:52
Репутация: 81

Повідомлення losoks06 » 29 листопада 2018, 00:26

Я була в золотій рибці, там на прохання дати корм рибкам і ампуляріям дали дафнію і пластівці, давати через день.
А ви робите «розгрузочний» день рибкам?
losoks06
 
Повідомлень: 37
З нами з: 03 лютого 2012, 19:09
Репутация: 2

Повідомлення dinamovka » 29 листопада 2018, 03:37

В мене було чотири акви, в тому числі і на роботі) зараз не маю. Натомість маю переїзд в нове житло, і немовля, то ж поки що акваріум стоїть пустий :)
Розгрузочний день раз на тиждень робила я.
Заморожений і в еко внизу, і в зол.рибці на базарі є.
А ще в критому круглому ринку наверху на другому поверсі в неділю можно дешево купити якусь ростючку від місцевих акваріумістів. І рибок продають.
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Далі

Повернутись до Наші хоббі