Дитячі садочки

Теми про домашні турботи, інтер`єр, вагітність, пологи, виховання дітей, родинні проблеми та інше.

Повідомлення Sanios » 01 квітня 2018, 00:14

Чесно кажучи в мене чоловік вже пару разів вкручував лампочки, а поряд ще одну вчепив, щоб видніше було.)) А на пісок в пісочницю , ми всім двором скидались. Хоча дехто не скидався, мабуть думали, що жек повинен завезти. Та поки його діждеся , то діти виростуть.Вибачте, що трохи не по темі.
Sanios
 
Повідомлень: 757
З нами з: 13 лютого 2011, 23:05
Звідки: Рівне,0971187304, Мирослава
Репутация: 104

Повідомлення Sanios » 01 квітня 2018, 00:29

Знаєте, часом вихователі дійсно можуть більше навчить ніж деякі батьки. Вдягатися, роздягатися, складати одяг, дякувати, заправлятися, особистої гігієни, і ще багато чого. Бо зараз у наш час батьки часто немають часу, або мало приділяють уваги своїм дітям, або просто думають , що діти навчаться всього самі.
Sanios
 
Повідомлень: 757
З нами з: 13 лютого 2011, 23:05
Звідки: Рівне,0971187304, Мирослава
Репутация: 104

Re:

Повідомлення blonda76 » 01 квітня 2018, 11:26

[quote="ПРОВОДНИЦА"]зря ви так пишете, бо це насправді не дуже приємно тим мамам які взагалі за то щоб БК займались вибиванням коштів і ремонтів з зави а не з батьків, бо в реальності має бути саме так. БК має муштрувати заву, писати з нею запити в РУО на ремонт садка, басейну і джакузі. так має бути в ідеалі.
Тогда может надо начинать с себя,а не унижать бескорыстную работу других мам,по не воле попавших в комитет,пишу о тех кто действительно болеет за то чтоб минимально тратиться,Вам надо с вашими принципами идти в него,а не говорить,я не буду сдавать и больше ничего не делать,возможно если б вы добились того,о чем написали выше,то вашему примеру последовали и другие,а что сделали вы :?:
Есть люди ,что умеют добиваться и каждый это делает как может и как умеет.
Востаннє редагувалось blonda76 в 01 квітня 2018, 12:09, всього редагувалось 1 раз.
blonda76
 
Повідомлень: 1403
З нами з: 14 січня 2011, 10:56
Звідки: Боярка, 09858три8287 Таня
Репутация: 214

Re:

Повідомлення blonda76 » 01 квітня 2018, 11:45

АннаП написав:Я, мабуть, ніколи не зрозумію людську властивість добровільно впрягатися в якусь справу, а потім вказувати на те, які всі невдячні і не цінують таку послугу.
Чим довше мій син ходить в садок, тим більше мені імпонують думки Лапушки та Проводніци з приводу здавань. Шкода, що прозріння не прийшло раніше(

У Вас ключевое слово Добровольно, много мам знаете,которые подписались на это добровольно :?:
А следующие ваши слова вообще мне не понятны,но думаю вы пишите из собственного опыта,и если у вас такой плохой комитет,поменяйте,добивайтесь того,о чем пишет Лапушка и Проводница, ан нет,я забыла,добровольно вы туда не пойдете и все мамы которые туда попадают занимаются самореализацией своих амбиций и забыла добавить ,наверное они еще и плохие жены и мамы. :roll: Это с выше написанного,правда не вами.
Девочки очень обидно ,очень.Тем более ,что начинала я писать о том ,что все можно поменять,было б желание,к сожалению у нас в обществе еще долго так будет.Одни будут говорить и ничего не делать,а работа других никому не нужна ,когда ты пытаешься экономить каждую копейку,спорить и убеждать воспитателей и заведующую и это все одна с группы,думаю ничего у нас не поменяется.Итог знаете какой,если на все наплевать,у нас ничего не поменяется.
blonda76
 
Повідомлень: 1403
З нами з: 14 січня 2011, 10:56
Звідки: Боярка, 09858три8287 Таня
Репутация: 214

Re:

Повідомлення julinchik » 01 квітня 2018, 11:48

Лапушка написав:Дівчата, я напевне страшне напишу, але...скидаються на ці всі 5 видів краски й пісочниці й подарунки активно, й агітують інших, бо *це ж нашим дітям, й заради наших дітей*, лише ті мами, які не знають, як бути цінною , вагомою мамою для своєї дитини без активного скидування на кожен чих, яка не відчуває валідності своєї у системі суспільній, й таким чином піднімає своє почуття своєї значущості в очах своїх та в очах інших( навіть не здогадуючись, наскільки смішно це виглядає з сторони).
Люба нормальна мама ці кошти витрачає суто на свою дитину й її потреби в родині, бо садок це лише 1 третина часу перебування дитини в соціумі. Й не впливає на становлення особистості взагалі. Садок -це не головна подія в вашому житті й в житті вашого чада.
Не варто так вбиватись на цій царині.
Ви можете підвищити свою самоцінність й іншим шляхом.
Більш кориснішим.

Аплодую стоячи. Вас би в нашу групу, бо нашим батькам дуже важко було пояснити, що любов до дитини вимірюється не в кількості зданих грошей. А особливо, коли в БК є мама, яка дуже хоче вислужитися перед адміністрацією
julinchik
 
Повідомлень: 1341
З нами з: 27 листопада 2010, 22:45
Репутация: 136

Re: Re:

Повідомлення blonda76 » 01 квітня 2018, 12:00

Лапушка написав:
blonda76 написав:И знаете что интересно,отбыв один год,я просила родителей взять на себя эту почетную должность,все отказались и так же на следующий год.
Гордится тем,что приходилось искать где подешевле и выгоднее купить туалетную бумагу.мыло ,моющее,чтоб экономнее ,потом все это принести в группу,думаю тут нет чем.

Потому что кроме вас, это никому не интересно. )
У всех есть чем заняться, кроме активничанья в баткоме. Муж, дети, хобби, бизнес.
Подумайте, почему именно вам это надо.
А никому другому вокруг.)

Вот о чем пишет Лапушка,ей это не интересно,а кому тогда должно быть интересно,кто будет защищать родительские права. :?: Только сами родители.Меняйте ту маму,если она так выслуживается.Делайте что то ,уже какой день об этом пишу.
blonda76
 
Повідомлень: 1403
З нами з: 14 січня 2011, 10:56
Звідки: Боярка, 09858три8287 Таня
Репутация: 214

Re:

Повідомлення Latina » 01 квітня 2018, 12:10

Sanios написав:Чесно кажучи в мене чоловік вже пару разів вкручував лампочки, а поряд ще одну вчепив, щоб видніше було.)) А на пісок в пісочницю , ми всім двором скидались. Хоча дехто не скидався, мабуть думали, що жек повинен завезти. Та поки його діждеся , то діти виростуть.Вибачте, що трохи не по темі.

І ми, скинулись на фарбу, і пофарбували лавку і пісочницю в дворі і не чекали поки ЖЕК виділить кошти, хоча і платим, і писали і звонили, ну але це теж не по темі.
Аватар користувача
Latina
 
Повідомлень: 7151
З нами з: 27 березня 2012, 17:56
Репутация: 465

Повідомлення dinamovka » 01 квітня 2018, 12:35

Якщо людина вважає інакше за вас, це не означає що вона нічого не робить) вона лише думає інакше, і лише ділиться своїми думками. Без хизування своїми вчинками, і міряння а хто більше зробив)
Не заглиблюйтесь ви так далеко) добре що про це вже говорять вільно, а система зміниться лише з поколіннями, як показує історія)
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Re: Re:

Повідомлення АннаП » 01 квітня 2018, 14:22

blonda76 написав:
АннаП написав:Я, мабуть, ніколи не зрозумію людську властивість добровільно впрягатися в якусь справу, а потім вказувати на те, які всі невдячні і не цінують таку послугу.
Чим довше мій син ходить в садок, тим більше мені імпонують думки Лапушки та Проводніци з приводу здавань. Шкода, що прозріння не прийшло раніше(

У Вас ключевое слово Добровольно, много мам знаете,которые подписались на это добровольно :?:
А следующие ваши слова вообще мне не понятны,но думаю вы пишите из собственного опыта,и если у вас такой плохой комитет,поменяйте,добивайтесь того,о чем пишет Лапушка и Проводница, ан нет,я забыла,добровольно вы туда не пойдете и все мамы которые туда попадают занимаются самореализацией своих амбиций и забыла добавить ,наверное они еще и плохие жены и мамы. :roll: Это с выше написанного,правда не вами.
Девочки очень обидно ,очень.Тем более ,что начинала я писать о том ,что все можно поменять,было б желание,к сожалению у нас в обществе еще долго так будет.Одни будут говорить и ничего не делать,а работа других никому не нужна ,когда ты пытаешься экономить каждую копейку,спорить и убеждать воспитателей и заведующую и это все одна с группы,думаю ничего у нас не поменяется.Итог знаете какой,если на все наплевать,у нас ничего не поменяется.

Таня, читаю другий день Ваші пости і офігіваю. Для чого Вам той бк? Вас силою туди заштовхали? Шантажем? Був офіційний наказ на Ваше призначення? Наскільки я зрозуміла, Вас попросили замінити маму по хворобі - Ви погодилися. Не думаю, що та мама з автоматом над Вами стояла)
Якщо так важко, ніхто не цінує (по суті, і не зобов'язаний цінувати), нікому нічого не потрібно, витрачаєте купу нервів і часу - кидайте нафік! Не кидаєте? Продовжуєте в школі? Значить, чомусь Вам це потрібно. Чому, не знаю. Такої благодійності і альтруїзму я не розумію(
А позиція дівчат мені подобається та, що треба відстоювати свої права і переставати утримувати за батьківський кошт державний садок. Що треба не шукати компроміси, де б дешевше купити, а здавати вибірково під чітко визначені потреби.
Але, дійсно, не скоро щось зміниться в системі з тотальним батьківським бажанням бути як усі і 'все для діток'(
Аватар користувача
АннаП
 
Повідомлень: 5937
З нами з: 20 січня 2013, 21:03
Звідки: Проспект Миру
Репутация: 593

Повідомлення blonda76 » 01 квітня 2018, 14:32

Да видно читаете то между строк и не видите.я не жалуюсь и не пыталась,согласилась- потому что всем пофиг .кинуть не кинула.но в школе уже не согласилась.
blonda76
 
Повідомлень: 1403
З нами з: 14 січня 2011, 10:56
Звідки: Боярка, 09858три8287 Таня
Репутация: 214

Повідомлення АннаП » 01 квітня 2018, 14:37

Нє, читаю лише те, що написане)
Аватар користувача
АннаП
 
Повідомлень: 5937
З нами з: 20 січня 2013, 21:03
Звідки: Проспект Миру
Репутация: 593

Повідомлення monik » 01 квітня 2018, 14:45

Дівчата, до чого це?? це не чесно, що хтось може собі дозволити "кинуть це все" і не робити нічого!
Абсолютно рахую правильним европейську систему- всі батьки мають відволонтерити інакше штраф. Кожен батько/мати повинні віддати своїй дитині в садку/школі свій час. А не я не хочу-не буду, бо в мене своє життя цікавіше цього...
Аватар користувача
monik
 
Повідомлень: 6600
З нами з: 21 лютого 2013, 00:56
Звідки: м.Рівне р-н Мототреку
Репутация: 692

Повідомлення АннаП » 01 квітня 2018, 14:54

Ну, припустимо, я теж вважаю правильною європейську систему державного фінансування державних навчальних закладів. А не за батьківський кошт.
Тому порівнювати око зі сракою недоречно, чи що...
Звичайно, є до чого прагнути, але порядок в своїх головах і в своїй державі треба наводити.
Аватар користувача
АннаП
 
Повідомлень: 5937
З нами з: 20 січня 2013, 21:03
Звідки: Проспект Миру
Репутация: 593

Re:

Повідомлення stefaniy » 01 квітня 2018, 14:59

Лапушка написав:Дівчата, я напевне страшне напишу, але...скидаються на ці всі 5 видів краски й пісочниці й подарунки активно, й агітують інших, бо *це ж нашим дітям, й заради наших дітей*, лише ті мами, які не знають, як бути цінною , вагомою мамою для своєї дитини без активного скидування на кожен чих, яка не відчуває валідності своєї у системі суспільній, й таким чином піднімає своє почуття своєї значущості в очах своїх та в очах інших( навіть не здогадуючись, наскільки смішно це виглядає з сторони).
Люба нормальна мама ці кошти витрачає суто на свою дитину й її потреби в родині, бо садок це лише 1 третина часу перебування дитини в соціумі. Й не впливає на становлення особистості взагалі. Садок -це не головна подія в вашому житті й в житті вашого чада.
Не варто так вбиватись на цій царині.
Ви можете підвищити свою самоцінність й іншим шляхом.
Більш кориснішим.

Влучніше не написати))
Можете закидати тапками, читала темку по діагоналі, нікого конкретно образити не хочу, вибачайте якщо раптом хтось себе впізнав ;)
Але "вискочки"offtopic "1) Людина, яка будь-що намагається показати себе, звернути на себе увагу." завжди були, є та будуть...Почали про це говорити, вже добре))

Бісить те, що з майдану вже пройшло 4 роки , а теми що на кідстафі , що у нас одні і ті самі( скільки здати, що подарувати...)
Аватар користувача
stefaniy
 
Повідомлень: 9813
З нами з: 03 грудня 2010, 10:00
Звідки: 0949679409 Юля
Репутация: 885

Повідомлення АннаП » 01 квітня 2018, 15:02

monik
Еслі шо, то я не проти поволонтерить. Більше того, сама не раз пропонувала допомогу бк. Але якого милого я маю витрачати ще і свій час, якщо я витрачаю чималу суму на організацію навчального процесу, побуту і дозвілля дитини в державному садку?!
Аватар користувача
АннаП
 
Повідомлень: 5937
З нами з: 20 січня 2013, 21:03
Звідки: Проспект Миру
Репутация: 593

Повідомлення julinchik » 01 квітня 2018, 15:08

Знаєте чому завідуючі не пишуть вимоги в РУНО або пишуть дуже скромні чи мовчки реагують на відмову? Тому що за це їх похвалить потім керівництво, бо кошти з акумульовано, а далі важливо гарно і правильно донести це батькам, щоб вони ширше відкрили гаманці, бо ж "все для наших дітей".... І тому, ті мами, які не погоджується з такою позицією абсолютно не вигідні адміністрації садочка. Адміністрації вигідні ті, які переконають всіх мам в групі, що гроші здати потрібно, що купити те, те і інше обов'язково, що заплатити за проведення ранків це - "всі так роблять". Оця фраза мене вибішує найбільше.... І зазвичай на таку позицію ведеться 80% мам, а з тих 20, що не згідні, лише 10 готові іти всупереч, а тепер питання чому так? Бо частина просто не хоче вникати у всі нюанси і їм простіше віднести в садочок ті гроші лиш би їх не чіпали, а іншій частині хоч і напряг викроїти з бюджету ті гроші, але принцим "всі так роблять" - спокійно жити не дасть. Тому навіть якщо випадково в БК попаде та мама, що не буде відстоювати позицію адміністрації, то довго вона там не протримається, бо підтримки в неї не буде, бо ніхто активно відстоювати позицію мами реформатора не буде, іншим простіше здати гроші. І допоки батьки в садочку не зрозуміють, що любов до дітей не вимірюється кількістю зданих грошей, то нічого не поміняється. І ніяких змін не буде поки будуть ті мами, які готові годити адміністрації
julinchik
 
Повідомлень: 1341
З нами з: 27 листопада 2010, 22:45
Репутация: 136

Повідомлення blonda76 » 01 квітня 2018, 15:38

Вот об этом я и писала,но почему то никто не понял, почему молчат те мамы,почему не меняют бат. комитет,почему не борются как Проводница, потому что так проще промолчать или сказать за спиной.
И судя по комментариям меня так и не поняли, совсем не бросишь воспитателей без помощи родителей,ведь на 1 сентября надо купить всю канцелярию .для этого и деньги собрать, все это занимает час,время которое и я хотела провести дома ,но обидно слушать о самореализации,кто то же обязан это все подготовить и сделать.
Но сложилось мнение .что с мам только и вышибают кучу денег.,а остальное делается само собой.
Когда в сад ходил мой старший,ему сейчас 23 так не сдавались, да и не было таких вот ремонтов.Канцелярию всю покупали и приносили родители сами для своего ребенка,у каждого была в столе своя полочка.
blonda76
 
Повідомлень: 1403
З нами з: 14 січня 2011, 10:56
Звідки: Боярка, 09858три8287 Таня
Репутация: 214

Повідомлення Лапушка » 01 квітня 2018, 16:20

И что, это как то травмировало вашего ребенка? Что у него были свои карандаши и вы не тратились на ремонт садика для прийдешніх поколінь.
Аватар користувача
Лапушка
 
Повідомлень: 12282
З нами з: 18 квітня 2010, 15:29
Звідки: ТАРО. О5о148899о
Репутация: 127

Повідомлення blonda76 » 01 квітня 2018, 16:27

Вы опять за свое,какие травмы,пишу о том что совсем не помогать воспитателям не получится. Все дискуссию заканчиваю.не хочу уподобляться некоторым и начинать грубить. Все кто хотел.меня поняли.
blonda76
 
Повідомлень: 1403
З нами з: 14 січня 2011, 10:56
Звідки: Боярка, 09858три8287 Таня
Репутация: 214

Повідомлення Sanios » 01 квітня 2018, 16:46

От я вас якраз дуже добре розумію. Щкода що не вмію так викладати свої думки, а їх, прочитавши деяки дописи назбиралось досить багато. Та зрештою, напевно це дарма писати, бо кожен залишиться при своїй думці і буде відстоювати своє.
Sanios
 
Повідомлень: 757
З нами з: 13 лютого 2011, 23:05
Звідки: Рівне,0971187304, Мирослава
Репутация: 104

Повідомлення АннаП » 01 квітня 2018, 17:35

Дівчата, почала цю дискусію я, запитавши чи всі випускні групи скидаються на ремонт (в нашому випадку по 150 грн). І почалося про подерті стіни, облуплену фарбу і невдячну працю бк. Закінчилося тим, що вихователям без батьківської допомоги не обійтися і раніше таких ремонтів не було.
То мій меседж в тому, що все таки варто розрізняти дійсно допомогу (канци, мильно-рильне, постіль і т.д.) І бездумне здавання на неіснуючі, потрібні лише завідуючим, ремонти.
Аватар користувача
АннаП
 
Повідомлень: 5937
З нами з: 20 січня 2013, 21:03
Звідки: Проспект Миру
Репутация: 593

Re: Дитячі садочки

Повідомлення royal » 02 квітня 2018, 09:14

Якщо все буде добре, то на наступному тижні, можливо, в меню садочка з'явиться щось м'ясне :roll:
http://charivne.info/rivne-news/32700-y ... -dytsadky-
Аватар користувача
royal
 
Повідомлень: 2905
З нами з: 14 січня 2010, 16:39
Звідки: м. Рівне, р-н. Ювілейний, O976459I85
Репутация: 220

Re:

Повідомлення Wallis » 02 квітня 2018, 11:16

АннаП написав:Дівчата, почала цю дискусію я, запитавши чи всі випускні групи скидаються на ремонт (в нашому випадку по 150 грн). І почалося про подерті стіни, облуплену фарбу і невдячну працю бк. Закінчилося тим, що вихователям без батьківської допомоги не обійтися і раніше таких ремонтів не було.
То мій меседж в тому, що все таки варто розрізняти дійсно допомогу (канци, мильно-рильне, постіль і т.д.) І бездумне здавання на неіснуючі, потрібні лише завідуючим, ремонти.



згідна, бо я була в шоці, коли на благодійні гроші ще ДО садку, були куплені шкіряні дивани для персоналу, зроблені ковані смітники по периметру садочка, а от качелі на майданчиках такі, що старшно дупу всадити, бо щось заженеш
Wallis
 
Повідомлень: 55
З нами з: 20 липня 2014, 11:39
Репутация: 1

Re: Дитячі садочки

Повідомлення Мамадоні » 02 квітня 2018, 23:13

Моя дитина у випускній групі 56 садіка. У вересні БК обявив на зборах що треба здати по 100 грн на ремонт, щоб у кінці року нездавати. Всі согласились на це щоб оставить після себе чисту групу. Тепер на зборах БК обявив що тих грошей вже нема на ремонт бо рішили покласти нову плитку у підсобному примішенні для няньки а ще треба здати по 100 грн на подарунок садіку! У нашій групі 40 дітей! Подарунком буде нова мойка і шкафчік у тій самій підсобці! НАФІГА??? Ми випускна група і нам та підсобка і мойка до лампочки! Хто і коли це рішив про плитку і подарунок можна тількі догадуватись. Верхи правлять БК і дають свої команди. Я на зборах не була но мене поразила ця інформація. Обдіраловка! Говорили про 100 грн на ремонт а получілось без ремонту групи но с плиткой шкафом і мойкой! Що це за такій подарунок мойка?
Зава благодійні 2-3 тис прямим текстом вимагає щей подарункі такі заставляє робить. Жесть!
Мамадоні
 

Re: Дитячі садочки

Повідомлення Мамадоні » 02 квітня 2018, 23:15

І ще тра здать по 200 грн на подаркі усім работнікам із садіка! Нас у групі 40 дітей! Порахуйте суму!.
Мамадоні
 

Re: Дитячі садочки

Повідомлення Latina » 03 квітня 2018, 07:39

Мамадоні написав:І ще тра здать по 200 грн на подаркі усім работнікам із садіка! Нас у групі 40 дітей! Порахуйте суму!.

Ходіть на збори і відстоюйте свою думку!
Аватар користувача
Latina
 
Повідомлень: 7151
З нами з: 27 березня 2012, 17:56
Репутация: 465

Re: Дитячі садочки

Повідомлення vikyxa » 03 квітня 2018, 08:19

Latina написав:
Мамадоні написав:І ще тра здать по 200 грн на подаркі усім работнікам із садіка! Нас у групі 40 дітей! Порахуйте суму!.

Ходіть на збори і відстоюйте свою думку!

Ну, по-перше, не завжди виходить всім ходити на збори. А, по-друге, що можуть вирішити 2-3 адекватні мами проти толпи "вєчно несущих конверти неадекватів"? Просто все перетворюється в крик і мову, то "що вам шкода на ваших дітей і т.п".
Аватар користувача
vikyxa
 
Повідомлень: 4513
З нами з: 28 липня 2010, 11:49
Звідки: Північний 0993629703 Манікюр, гель-лак, гель
Репутация: 245

Re: Дитячі садочки

Повідомлення Wallis » 03 квітня 2018, 09:06

vikyxa написав:
Latina написав:
Мамадоні написав:І ще тра здать по 200 грн на подаркі усім работнікам із садіка! Нас у групі 40 дітей! Порахуйте суму!.

Ходіть на збори і відстоюйте свою думку!

Ну, по-перше, не завжди виходить всім ходити на збори. А, по-друге, що можуть вирішити 2-3 адекватні мами проти толпи "вєчно несущих конверти неадекватів"? Просто все перетворюється в крик і мову, то "що вам шкода на ваших дітей і т.п".



згідна! вони давлять високими тональностями і жлобством!
Wallis
 
Повідомлень: 55
З нами з: 20 липня 2014, 11:39
Репутация: 1

Re: Дитячі садочки

Повідомлення ПРОВОДНИЦА » 03 квітня 2018, 09:12

Мамадоні написав:Зава благодійні 2-3 тис прямим текстом вимагає щей подарункі такі заставляє робить. Жесть!

це при вступі? щось не було такого три роки тому....
я не була би проти по 200 на ремонт і мойку..
а от по 200 на всім подаркі - не дуже одобряю...
Востаннє редагувалось ПРОВОДНИЦА в 03 квітня 2018, 09:17, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
ПРОВОДНИЦА
 
Повідомлень: 35678
З нами з: 11 листопада 2008, 16:40
Звідки: Рівне, т.066 1ОЗ 1887 Ніка
Репутация: 393

Re: Дитячі садочки

Повідомлення Scarlet » 03 квітня 2018, 09:14

ПРОВОДНИЦА написав:
Мамадоні написав:Зава благодійні 2-3 тис прямим текстом вимагає щей подарункі такі заставляє робить. Жесть!

це при вступі? щось не було такого три роки тому....


і мені казали про благодійний при вступі.
в заяві-зразку написано 1000 грн.
не прямим текстом, але досить "прозоро" :lol:
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Поперед.Далі

Повернутись до Побут, діти, родина