Вагітність Пологи ГВ (4)

Теми про домашні турботи, інтер`єр, вагітність, пологи, виховання дітей, родинні проблеми та інше.

Повідомлення lonna » 29 вересня 2019, 18:40

Матусі, допоможіть! Створіть майбутнє своїм діткам у школі!
Підтримайте, будь ласка, проект №10 Забезпечення шкіл міста сучасними інформаційними брошурами та плакатми з домедичної допомоги
Це є дуже важливо! Адже дітей будуть навчати надавати правильно домедичну допомогу згідно сучасних протоколів і у всіх школах!...!
https://rivne.pb.org.ua/projects/10?fbc ... grWu6_sZJY
В школі навчають як правильно чистити зуби, але не навчають основам домедичної допомоги. Хоча щороку в Україні через зовнішні причини (ДТП, отруєння, утоплення і т.ін.) гинуть близько 40 тисяч людей, третина з них - діти.
Згідно висновків ВООЗ - кожного п’ятого з кількості загиблих на місці події можна було врятувати у разі своєчасно і правильно наданої першої медичної допомоги.
lonna
 
Повідомлень: 2723
З нами з: 02 серпня 2011, 23:50
Звідки: Рівне, Боярка
Репутация: 264

Повідомлення Перлина » 30 вересня 2019, 15:45

може в кого залишився невикористаний родовий комплект 10 чи 20 номер пишить в пп з циною
Перлина
 
Повідомлень: 3817
З нами з: 22 травня 2013, 08:15
Репутация: 372

Повідомлення Світлана1 » 04 жовтня 2019, 12:56

дівчата займаюся дитячим стоком. прийшла партія з такими масіками, якраз до 0-6 міс. таких клієнтів нажаль не має((( тому може кого цікавить пишіть в личку. все новеньке, чистеньке, в коробочках. добавлю в темку у вайбері. або на 12 школі на роздачю принесу вибирете.
Аватар користувача
Світлана1
 
Повідомлень: 8659
З нами з: 30 липня 2013, 14:00
Репутация: 536

Повідомлення Luda2017 » 07 жовтня 2019, 18:14

Добрий день.Дівчата підскажіть будь ласка,можливо хтось знає згідно якої статті породілля має право на кесерів розтин?(тобто за бажанням пацієнта,а не по показах вагітності).
Luda2017
 
Повідомлень: 697
З нами з: 28 жовтня 2017, 12:49
Репутация: 26

Повідомлення Nataly777 » 07 жовтня 2019, 18:34

За бажанням не можна, лише по показах. Інша справа- наші лікарі намагаються показів не бачити, бо у них статистика
Востаннє редагувалось Nataly777 в 07 жовтня 2019, 18:35, всього редагувалось 1 раз.
Nataly777
 
Повідомлень: 2172
З нами з: 07 квітня 2010, 22:35
Звідки: Покровський
Репутация: 214

Re:

Повідомлення Elena20132013 » 07 жовтня 2019, 18:35

Luda2017 написав:Добрий день.Дівчата підскажіть будь ласка,можливо хтось знає згідно якої статті породілля має право на кесерів розтин?(тобто за бажанням пацієнта,а не по показах вагітності).

Спеціально відкрила закон, ось фраза скопійована звідти « КР за бажанням жінки за відсутності перелічених показань не
проводиться.»
А чому ви хочете КР?
Аватар користувача
Elena20132013
 
Повідомлень: 2086
З нами з: 10 жовтня 2013, 14:58
Репутация: 152

Re:

Повідомлення ПРОВОДНИЦА » 07 жовтня 2019, 18:43

Luda2017 написав:Добрий день.Дівчата підскажіть будь ласка,можливо хтось знає згідно якої статті породілля має право на кесерів розтин?(тобто за бажанням пацієнта,а не по показах вагітності).

Показання з боку матері:
анатомічно вузький таз, через що дитина не може пройти через вузьке кісткове кільце;

клінічно вузький таз – конкретна дитина для конкретної мами є дуже великою, і не може народитися природним шляхом;

розташування плаценти на шляху проходу дитини;

травми таза і хребта;

травми м'язів промежини, розриви промежини, пластична операція на промежині;

пухлини малого тазу, які заважають проходженню малюка;

патологія інших органів і систем, зокрема серцево-судинної, захворювання органів зору, і якщо є ризик, що під час пологів може статися загострення основного захворювання жінки, що спричинить собою серйозні ускладнення;

мертвонародження в минулому разом з якоюсь акушерською патологією під час поточної вагітності тощо.

Показання з боку дитини:
внутрішньоутробне страждання малюка, за якого він не може швидко бути народжений;

неправильне його передлежання;

інші показання. Більше читайте тут: https://tsn.ua/lady/zdorovye/ginekologi ... 08240.html
Аватар користувача
ПРОВОДНИЦА
 
Повідомлень: 35678
З нами з: 11 листопада 2008, 16:40
Звідки: Рівне, т.066 1ОЗ 1887 Ніка
Репутация: 393

Re:

Повідомлення ПРОВОДНИЦА » 07 жовтня 2019, 18:44

Luda2017 написав:Добрий день.Дівчата підскажіть будь ласка,можливо хтось знає згідно якої статті породілля має право на кесерів розтин?(тобто за бажанням пацієнта,а не по показах вагітності).

краще налаштовуйтесь на природні пологи, навіщо вам та лишня операція? тут мами часом не хочуть лишній раз антибіотиками травити себе чи дитину, а то ціла операція...
Аватар користувача
ПРОВОДНИЦА
 
Повідомлень: 35678
З нами з: 11 листопада 2008, 16:40
Звідки: Рівне, т.066 1ОЗ 1887 Ніка
Репутация: 393

Повідомлення ПРОВОДНИЦА » 07 жовтня 2019, 18:51

якщо все таки страшно то є сенс походити на курси майбутніх мам
наприклад

https://www.facebook.com/KoloSercia/
http://radomyr.com.ua
https://www.facebook.com/groups/1387241004827469/
https://yummymommy.com.ua
http://mamapapaya.org/podgotovka-k-rodam/
Аватар користувача
ПРОВОДНИЦА
 
Повідомлень: 35678
З нами з: 11 листопада 2008, 16:40
Звідки: Рівне, т.066 1ОЗ 1887 Ніка
Репутация: 393

Повідомлення Luda2017 » 07 жовтня 2019, 19:10

КР я хочу,бо перші роди дуже важкі,і довго дитину ставили на ноги.
Luda2017
 
Повідомлень: 697
З нами з: 28 жовтня 2017, 12:49
Репутация: 26

Повідомлення Elena20132013 » 07 жовтня 2019, 19:26

Я в інстаграмі підписана на сторінки, які розповідають всі «За» за природні пологи. Налаштовуюсь на Природні пологи без стимуляції окситоцином та знеболювання. Головне - бути підготовленою та не боятися
Аватар користувача
Elena20132013
 
Повідомлень: 2086
З нами з: 10 жовтня 2013, 14:58
Репутация: 152

Re:

Повідомлення Сланка » 07 жовтня 2019, 20:12

Elena20132013 написав:Я в інстаграмі підписана на сторінки, які розповідають всі «За» за природні пологи. Налаштовуюсь на Природні пологи без стимуляції окситоцином та знеболювання. Головне - бути підготовленою та не боятися

За такими природніми пологами я поїхала народжувати в Олександрію. Казала,щоб усе йшло своїм чередом,щоб нічого не кололи ,а лиш допомогли дитині зявитися на світ. Через 8 годин переймів,що були кожні 5 хвилин я благала мені вколоти все,що є))) Та лікар сказала,що вже пізно щось колоти,бо скоро буду народжувати. Народилася доня по шкалі Апгар 9 балів.Здорова гарна дівчинка,я ж від пологів відходила довго.На другу вагітність зважилася тільки через 8 років. Народжувала в Перинатальному. Води спустили,швидко простимулювали,за 4 години і не зрозуміла,коли народила. Дитинка по школі 8 балів,але такі швидкі пологи не пішли їй на користь.Така синенька вона була,тонус мала,вся зажата була,масажики,парафін потім виправили ситуацію. Але до чого я веду, тут вже вибір за мамою,чи максимально природні пологи чи всетаки стимуляція і знеболення,але шкода для дитини,проте легше мамі. І якщо чесно,я не знаю,щоб вибрала,якби ще раз довилося народжувати...
Сланка
 
Повідомлень: 2014
З нами з: 11 березня 2012, 01:27
Звідки: Костопіль
Репутация: 134

Повідомлення dasha1987 » 07 жовтня 2019, 21:54

Я родила три недели назад. Первому сыну 3.6 почти. Рожала оба раза в опц у разных врачей. Беременности не проблемные. Роды совершенно разные. Первые под сплошной стимуляцией, одна боль, кучу швов внутренних и внешних. Никаких потуг,полая вена, рожала на спине, кучу раз теряла сознание, с врачом который вел и принимал беременность контакта особого не было. Полтора часа Аля потужного периода. Малый синий родился, но 8-9апгар. Не знаю, или повлияли роды, но имеем змр. Сейчас вторые роды там же. Стояла на учёте в поликлинике, посоветовала знакомая врача к ней и пошла договариваться. Была один раз, но рассказала всё, что волновало. В итоге, приехала с 7раскрытие(в0.30 начались схватки в4.30приехала. Первый раз, в12.схватки и в15 уже раскрытие 8), схватки никакие,никакой периодичности, вообще не думала, что это оно ,так как 38недель. В итоге прокололи пузырь, и начались норм боли. Родила без всякой стимуляции окси, без разрывов, на боку, буквально за15минут потуг. Малый синий, так как вылазил с ручками под подбородком. Но 8-9по шкале. Оба раза роды по 7 часов. После такого опыта, готова идти на третьи. Контакт с врачом нашла моментальный.
Аватар користувача
dasha1987
 
Повідомлень: 3939
З нами з: 15 листопада 2015, 17:28
Звідки: 0983796658 Вайбер
Репутация: 257

Повідомлення Luda2017 » 07 жовтня 2019, 22:20

Дякую всім за поради)))
Luda2017
 
Повідомлень: 697
З нами з: 28 жовтня 2017, 12:49
Репутация: 26

Повідомлення dasha1987 » 07 жовтня 2019, 22:28

Гляньте в инста gotova_k_rodam и maminkurs. Очень много инфы, видео. Я просто всю беременность на этих каналах провела. Благодаря им, подготовила себя, что против всякой стимуляции и обезболивающего. Еще смотрела видео про дыхание, доктора Кобаса,так на родах и дышала.
Аватар користувача
dasha1987
 
Повідомлень: 3939
З нами з: 15 листопада 2015, 17:28
Звідки: 0983796658 Вайбер
Репутация: 257

Повідомлення Gellazxc » 07 жовтня 2019, 23:05

Я что то забыла с момента родов? Или окситоцин стали колоть всем подряд? Что значит роды без стимуляции? У окситоцина есть показания. При нормально идущих родах никто его не вколет
Аватар користувача
Gellazxc
 
Повідомлень: 2140
З нами з: 04 липня 2009, 22:08
Репутация: 135

Re:

Повідомлення ПРОВОДНИЦА » 07 жовтня 2019, 23:10

Gellazxc написав:Я что то забыла с момента родов? Или окситоцин стали колоть всем подряд? Что значит роды без стимуляции? У окситоцина есть показания. При нормально идущих родах никто его не вколет

да, його колють майже всім підряд, досить часто навіть не кажуть що це оксітоцин - тіпа вітамінки поставим щоб пришвидшити...(пс суджу по собі і купі знайомих яким ставили "вітамінки")
Аватар користувача
ПРОВОДНИЦА
 
Повідомлень: 35678
З нами з: 11 листопада 2008, 16:40
Звідки: Рівне, т.066 1ОЗ 1887 Ніка
Репутация: 393

Re: Re:

Повідомлення Scarlet » 07 жовтня 2019, 23:17

ПРОВОДНИЦА написав:
Gellazxc написав:Я что то забыла с момента родов? Или окситоцин стали колоть всем подряд? Что значит роды без стимуляции? У окситоцина есть показания. При нормально идущих родах никто его не вколет

да, його колють майже всім підряд, досить часто навіть не кажуть що це оксітоцин - тіпа вітамінки поставим щоб пришвидшити...(пс суджу по собі і купі знайомих яким ставили "вітамінки")


Конвеєр :?
Аватар користувача
Scarlet
 
Повідомлень: 12272
З нами з: 01 березня 2014, 12:47
Репутация: 599

Повідомлення MiraKatya » 07 жовтня 2019, 23:25

Порівнювати не треба. Якщо організм не виробляє сам окситоцин в достатній кількості, його колють. І також колють щоб плацента сама вийшла за 15 хв, а не за 2-3 години її народжувати... Хтось може прийти з розкриттям в 8-10 см і народити за 15 хв. А в когось відкриття на 1 см, і далі кожні 2 години лише по 1 см. Всі ми різні, тому хтось народивши за 15 хв, може казати піду по 3, 4, 5. А коли ти на зберіганні, допологовій стимуляції, потім в пологовому теж капаєшся, бо немає відкриття, і це триває від 10 до 16 годин. То не сильно йдеш на 3, 4, 5 дитину.
Всі ми різні, вагітність по різному проходить, пологи теж, а діти то геть різні особливо в 1 сімї...
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Re:

Повідомлення ПРОВОДНИЦА » 07 жовтня 2019, 23:45

MiraKatya написав:Порівнювати не треба. Якщо організм не виробляє сам окситоцин в достатній кількості, його колють. І також колють щоб плацента сама вийшла за 15 хв, а не за 2-3 години її народжувати... Хтось може прийти з розкриттям в 8-10 см і народити за 15 хв. А в когось відкриття на 1 см, і далі кожні 2 години лише по 1 см. Всі ми різні, тому хтось народивши за 15 хв, може казати піду по 3, 4, 5. А коли ти на зберіганні, допологовій стимуляції, потім в пологовому теж капаєшся, бо немає відкриття, і це триває від 10 до 16 годин. То не сильно йдеш на 3, 4, 5 дитину.
Всі ми різні, вагітність по різному проходить, пологи теж, а діти то геть різні особливо в 1 сімї...

Нє, Катя, тут не про те...
реально останні роки його колють геть усім, навіть тим у кого норм передродова діяльність "цілих" 4-5 годин і більше( ну не 100% але багатьом кому не треба)
Аватар користувача
ПРОВОДНИЦА
 
Повідомлень: 35678
З нами з: 11 листопада 2008, 16:40
Звідки: Рівне, т.066 1ОЗ 1887 Ніка
Репутация: 393

Re: Re:

Повідомлення MiraKatya » 08 жовтня 2019, 00:11

ПРОВОДНИЦА написав:
MiraKatya написав:Порівнювати не треба. Якщо організм не виробляє сам окситоцин в достатній кількості, його колють. І також колють щоб плацента сама вийшла за 15 хв, а не за 2-3 години її народжувати... Хтось може прийти з розкриттям в 8-10 см і народити за 15 хв. А в когось відкриття на 1 см, і далі кожні 2 години лише по 1 см. Всі ми різні, тому хтось народивши за 15 хв, може казати піду по 3, 4, 5. А коли ти на зберіганні, допологовій стимуляції, потім в пологовому теж капаєшся, бо немає відкриття, і це триває від 10 до 16 годин. То не сильно йдеш на 3, 4, 5 дитину.
Всі ми різні, вагітність по різному проходить, пологи теж, а діти то геть різні особливо в 1 сімї...

Нє, Катя, тут не про те...
реально останні роки його колють геть усім, навіть тим у кого норм передродова діяльність "цілих" 4-5 годин і більше( ну не 100% але багатьом кому не треба)

Не знаю, в мене ті знайомі які приїздили з відкриттям нормальним нікому нічого не кололи. Видно як хто любить це робити. Так як опц любив свого часу пляшечки роздавати замість консультацій по гв.
Аватар користувача
MiraKatya
 
Повідомлень: 26521
З нами з: 14 жовтня 2011, 22:25
Репутация: 776

Re: Re:

Повідомлення ПРОВОДНИЦА » 08 жовтня 2019, 00:23

MiraKatya написав:
ПРОВОДНИЦА написав:
MiraKatya написав:Порівнювати не треба. Якщо організм не виробляє сам окситоцин в достатній кількості, його колють. І також колють щоб плацента сама вийшла за 15 хв, а не за 2-3 години її народжувати... Хтось може прийти з розкриттям в 8-10 см і народити за 15 хв. А в когось відкриття на 1 см, і далі кожні 2 години лише по 1 см. Всі ми різні, тому хтось народивши за 15 хв, може казати піду по 3, 4, 5. А коли ти на зберіганні, допологовій стимуляції, потім в пологовому теж капаєшся, бо немає відкриття, і це триває від 10 до 16 годин. То не сильно йдеш на 3, 4, 5 дитину.
Всі ми різні, вагітність по різному проходить, пологи теж, а діти то геть різні особливо в 1 сімї...

Нє, Катя, тут не про те...
реально останні роки його колють геть усім, навіть тим у кого норм передродова діяльність "цілих" 4-5 годин і більше( ну не 100% але багатьом кому не треба)

Не знаю, в мене ті знайомі які приїздили з відкриттям нормальним нікому нічого не кололи. Видно як хто любить це робити. Так як опц любив свого часу пляшечки роздавати замість консультацій по гв.

воно...
Аватар користувача
ПРОВОДНИЦА
 
Повідомлень: 35678
З нами з: 11 листопада 2008, 16:40
Звідки: Рівне, т.066 1ОЗ 1887 Ніка
Репутация: 393

Re:

Повідомлення Elena20132013 » 08 жовтня 2019, 00:25

MiraKatya написав:Порівнювати не треба. Якщо організм не виробляє сам окситоцин в достатній кількості, його колють. І також колють щоб плацента сама вийшла за 15 хв, а не за 2-3 години її народжувати... Хтось може прийти з розкриттям в 8-10 см і народити за 15 хв. А в когось відкриття на 1 см, і далі кожні 2 години лише по 1 см. Всі ми різні, тому хтось народивши за 15 хв, може казати піду по 3, 4, 5. А коли ти на зберіганні, допологовій стимуляції, потім в пологовому теж капаєшся, бо немає відкриття, і це триває від 10 до 16 годин. То не сильно йдеш на 3, 4, 5 дитину.
Всі ми різні, вагітність по різному проходить, пологи теж, а діти то геть різні особливо в 1 сімї...

Так, всі ми різні і кожен інформацію сприймає по різному. Коли я була вагітна 17 років назад - і лежала на збереженні, і народжувала зі стимуляцією - бо зовсім не володіла інформацією. Зараз, у свідомому віці і з великим доступом до інформації, вибору лікаря, можливості досліджень - готуюся до природніх пологів, вивчаю техніку дихання, знаю що буду робити, коли буде наближатися ПДП.
На дії лікарів також залежить обізнаність матусь.
Аватар користувача
Elena20132013
 
Повідомлень: 2086
З нами з: 10 жовтня 2013, 14:58
Репутация: 152

Повідомлення dasha1987 » 08 жовтня 2019, 00:25

Мне ставили капельницу и таблетки давали. Не собирали никакой консилиум, как говорят перед тем, чтоб уколоть. Даже не сказали, что дают и ставят. Я думаю, просто, чтоб ускорить процесс, так как я была вторая за день роженица у своего врача. В этот раз врач сказала, не будем спешить, пускай всё идёт своим чередом. Схватки, что первый, что второй раз были практически одинаковыми. Открывалась два раза практически одинаково, после приезда в роддом.
Аватар користувача
dasha1987
 
Повідомлень: 3939
З нами з: 15 листопада 2015, 17:28
Звідки: 0983796658 Вайбер
Репутация: 257

Повідомлення dasha1987 » 08 жовтня 2019, 00:27

Бутылочку в этот раз не предлагали, в прошлый хуману давала
Аватар користувача
dasha1987
 
Повідомлень: 3939
З нами з: 15 листопада 2015, 17:28
Звідки: 0983796658 Вайбер
Репутация: 257

Повідомлення dinamovka » 08 жовтня 2019, 09:15

Щодо кесарєва розтину, в положенні є перелік показань, в нас за бажанням не роблять.
Особисто в мене було стійке переконання, що я народжу лише через кесарєво. В мене навіть не було жодного сумніву і спроби готувати себе до природніх. В мене з дитинства проблеми з зором, коли робила операції на очі, то між слів лікар сказав народжувати то ризик. Та коли прийшов час вагітності, то з показань забрали мої очі, фактично для кєсарєва треба в очах мати чуть лі не відкриту травму. Тож мене направляли на природні. Але мені потрібен був кесарів, і це було не змінити. ) Тому я звернулась напряму до лікаря, чоловік домовився про допомогу в цьому плані, бо я не вмію "домовлятись", я все життя законопослушний принциповий громадянин))) кароче мене прокєсарили як я хотіла. Дитина була сильно обвита пуповиною, після операції лікар сказала моїй мамі, що це доля, якби я пішла в природні пологи, то дитина би народилася б мертвою. Каже, що не раз стикається з чуйкою вагітних. В мене то ніякої чуйки не було як такої, в мене просто було одразу бачення операції і ніяк інакше.
Тому, за бажанням не можна, але можна )
Аватар користувача
dinamovka
 
Повідомлень: 5094
З нами з: 22 серпня 2013, 11:52
Звідки: Ясениничі
Репутация: 75

Повідомлення Лялюся » 08 жовтня 2019, 10:22

Щодо окситоцину. Його справді ставлять всім. Це називається "активне ведення пологів", як нам пояснювали на Дні відкритих дверей на Медичній. Задля того, аби швидко вийшла плацента, як вже тут звучало. Особисто мене стимулювали і викликали пологи, бо тиск давив малятко, ніяка магнезія не брала. А хто має бажання відвідати День відкритих дверей - рекомендую, досить пізнавально.
Лялюся
 
Повідомлень: 60
З нами з: 01 травня 2014, 18:39
Репутация: 5

Re:

Повідомлення Elena20132013 » 08 жовтня 2019, 10:49

dinamovka написав:Щодо кесарєва розтину, в положенні є перелік показань, в нас за бажанням не роблять.
Особисто в мене було стійке переконання, що я народжу лише через кесарєво. В мене навіть не було жодного сумніву і спроби готувати себе до природніх. В мене з дитинства проблеми з зором, коли робила операції на очі, то між слів лікар сказав народжувати то ризик. Та коли прийшов час вагітності, то з показань забрали мої очі, фактично для кєсарєва треба в очах мати чуть лі не відкриту травму. Тож мене направляли на природні. Але мені потрібен був кесарів, і це було не змінити. ) Тому я звернулась напряму до лікаря, чоловік домовився про допомогу в цьому плані, бо я не вмію "домовлятись", я все життя законопослушний принциповий громадянин))) кароче мене прокєсарили як я хотіла. Дитина була сильно обвита пуповиною, після операції лікар сказала моїй мамі, що це доля, якби я пішла в природні пологи, то дитина би народилася б мертвою. Каже, що не раз стикається з чуйкою вагітних. В мене то ніякої чуйки не було як такої, в мене просто було одразу бачення операції і ніяк інакше.
Тому, за бажанням не можна, але можна )

Обвиття пуповиною - це не показник до КР, це інформація для лікаря, як діяти при таких пологах
Аватар користувача
Elena20132013
 
Повідомлень: 2086
З нами з: 10 жовтня 2013, 14:58
Репутация: 152

Повідомлення dasha1987 » 08 жовтня 2019, 12:27

Хочу посоветовать всем беременным почитать книги Мишель Оден про роды, кс и тд. Очень интересно и познавательно, на одном дыхании . Можно скачать в нете
Аватар користувача
dasha1987
 
Повідомлень: 3939
З нами з: 15 листопада 2015, 17:28
Звідки: 0983796658 Вайбер
Репутация: 257

Re:

Повідомлення Nikita4909 » 08 жовтня 2019, 13:44

Luda2017 написав:Добрий день.Дівчата підскажіть будь ласка,можливо хтось знає згідно якої статті породілля має право на кесерів розтин?(тобто за бажанням пацієнта,а не по показах вагітності).

В Україні офіційно кесаревий розтин за бажанням жінки не проводиться, лише за показами. Але, це Україна, є ще інша сторона медалі за показами він теж не проводиться, бо існує якась дурна статистика, де на інтереси матері і дитини плювати всім. Якщо ви впевнені, що хочете лише кесерів розтин, а як таких показів немає, то за гроші вирішується все. Мені особисто мої природні пологи радості не принесли, страшенна халатність лікаря, потім дуже серйозна операція, щоб виправити недбалість. Аби, мені зробили плановий КР, до якого в мене були абсолютні покази, я була б здоровою людиною, а не калікою з травмованою дитиною. Вирішуйте самі, вам потім з цим жити, а не порадникам.
Аватар користувача
Nikita4909
 
Повідомлень: 1399
З нами з: 19 жовтня 2009, 14:07
Звідки: м.Рівне, р-н Ювілейний
Репутация: 192

Поперед.Далі

Повернутись до Побут, діти, родина